Na zes maanden werken is het Galgenweel in Antwerpen opnieuw open voor watersporters. De kades, steigers en strekdam zijn volledig vernieuwd. Dankzij deze investering kunnen zeilers opnieuw veilig en comfortabel het water op.

De Vlaamse Waterweg voerde stabiliteitswerken uit aan de kaaimuur langs de Scheldekant, die last had van erosie en scheurvorming. Ook de strekdam, die aan het wegzakken was, werd heraangelegd.
Voorzitter Boudewijn Kessels van de Vlaamse Vereniging voor Watersport spreekt van goed nieuws voor de vijf zeilclubs die actief zijn op het Galgenweel. “De infrastructuur is stevig en verzorgd. Dat verbetert de beleving voor al onze leden.”

Het Galgenweel is met zijn 40 hectare het grootste zeilwater in Vlaanderen buiten de kust. Het meer heeft een diepte tot 13 meter en ligt direct in verbinding met de Schelde. De locatie is uniek voor stedelijke watersport.

De totale kostprijs van de werken bedroeg 4,6 miljoen euro. Vlaams minister van Sport Annick De Ridder benadrukt het belang van veilige sportinfrastructuur: “Dankzij deze werken kunnen sporters nog jaren volop genieten van het Galgenweel.”
De heropening markeert meteen de start van het nieuwe zeilseizoen. De clubs staan klaar om leden en nieuwe zeilers te ontvangen.

Bron: artikel op VRT NWS, gepubliceerd op 11 mei 2025.